Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Biblioteka Publiczna w Lubaszu

W dniu 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i praw autorskich. W lubaskiej bibliotece już dziś zaczęło się wielkie świętowanie. Odwiedziły nas dzieci z przedszkola Bajka – grupa Gromadka Kubusia Puchatka. Dzieci zapoznały się z biblioteką i księgozbiorem, oraz wysłuchały fragmentu bajki „Madagaskar”. Nie bez powodu poruszaliśmy się w klimacie Madagaskaru - gościem specjalnym był sam Król Julian, który odtańczył z dziećmi swoją ulubioną piosenkę „Wyginam śmiało ciało..”, oraz przyjął dzieci w poczet swoich wiernych poddanych. Nie obyło się również bez słodkiej niespodzianki. Kolejne świętowanie już w poniedziałek.

IMGP0230-Resizer-700SR
IMGP0231-Resizer-700SR
IMGP0236-Resizer-700SR
IMGP0237-Resizer-700SR

 


 

BIBLIOTEKA DLA MŁODEGO CZŁOWIEKA


Dziś rozpoczęły się warsztaty świąteczne dla przedszkolaków organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaszu. Pierwsze zajęcia odbyły się w przedszkolu w Kamionce. Dzieci wykonały wspaniałe, kolorowe i niezwykle pomysłowe pisanki. Po ciężkiej artystycznej pracy wysłuchały bajek o Wielkanocy,a później nauczyły anie z biblioteki morskiego tańca. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejne warsztaty!

 

biblioteka dla modego czowieka

 


 

W okresie wakacyjnym na zajęciach artystycznych w naszej bibliotece dzieci przygotowywały prace plastyczne na konkurs powiatowy „Wakacyjna przygoda z architekturą”.W konkursie wzięło udział 8 prac wykonanych przez dzieci z naszej gminy.W dniu 24.09.2015r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu. Spośród 74 prac biorących udział w konkursie, aż 4 prace z naszej biblioteki zostały nagrodzone. Jedna z prac zajęła pierwsze miejsce a 3 inne zostały wyróżnione.

W konkursie udział wzięły:

Aleksandra Furman – I miejsce

Natalia Rozentreter – wyróżnienie

Julia Stróżyńska – wyróżnienie

Nadia Stróżyńska – wyróżnienie

Piękne prace wykonały również: Katarzyna Fręśko, Kamila Fręśko, Karolina Groś oraz Julia Szudera.W nagrodę dzieci wyjadą na jednodniową wycieczkę do Parku Kultur Świata w Drezdenku.Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

prace na konkurs powiatowy-Resizer-700SR
wyróżnieni1-Resizer-700SR
wyróżnienie-Resizer-700SR
wyróżnieni2-Resizer-700SR

 

 

 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.