Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Spartakiada zimowa

W Lubaszu odbyła się Gminna Spartakiada Zimowa o Puchar Wójta Gminy, której organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu.

Do lubaskiej hali widowiskowo-sportowej oraz pomieszczeń gimnazjum przyjechały reprezentacje ośmiu wsi sołeckich, w sumie około 140 osób. Po bardzo sportowej rywalizacji zwyciężyła wieś Dębe, zdobywając tym samym Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Zbigniewa Jahnsa.

 

 

Drużynowe wyniki były następujące:

I miejsce (218 punktów) – Dębe

II miejsce (214 pkt.) – Stajkowo

III miejsce (130,5 pkt.) – Lubasz

IV miejsce (87 pkt.) – Krucz

V miejsce (72,5 pkt.) – Sokołowo

VI miejsce (60 pkt.) – Sławno

VII miejsce (46,5 pkt.) – Miłkowo

VIII miejsce (36,5 pkt.) – Kruteczek

Sędzią głównym był Bogdan Wicher, a poszczególne konkurencje sędziowali:

Jacek Michalak (tenis stołowy), Jan Torzyński (warcaby), Bogdan Wicher (szachy), Marian Mirek i Roman Nowacki (wielobój rekreacyjny), Szymon Szwed (wielobój rodzinny, przeciąganie liny), Andrzej Żaczek i Tomasz Błażyński (ścianka wspinaczkowa), Barłomiej Turek (podnoszenie ciężarka 17,5 kg).

Samorząd gminy w Lubaszu tradycyjnie jak co roku ufundował dla najlepszych zawodników nagrody rzeczowe.

Okazały Puchar wręczył „Dębianom” jego fundator Zbigniew Jahns, który podziękował im za wiele emocji, jakich wszystkim kibicom dostarczyli podczas spartakiady, pogratulował zdobycia po raz trzeci z rzędu tego trofeum.

Wręczenia nagród dokonał również Wójt w asyście Dyrektora GOK w Lubaszu Andrzeja Kopaczewskiego.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim reprezentacjom wsi sołeckich za wysiłek i sportową rywalizację podczas spartakiady, ale także za trud zorganizowania drużyn, bo to z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Podjęli się tego przede wszystkim Sołtysi, chwała im za to.

 

Oto szczegółowe wyniki wszystkich konkurencji :

Podnoszenie ciężarka 17,5 kg:

W kategorii do 75 kg wagi ciała

- 1 miejsce Michał Rybarczyk ( Dębe)

- 2 m. Adam Szmyt (Stajkowo)

- 3 m. Mateusz Szlanga (Dębe)

W kategorii powyżej 75 kg

- 1 m. Zbigniew Frąckowiak (Dębe)

- 2 m. Andrzej Macyszyn (Sokołowo)

- 3 m. Szymon Ratajczak (Dębe)

Przeciąganie liny:

- 1 m. Miłkowo - Sebastian Koracki, Bogdan Pepke, Sławomir Soloch

- 2 m. Dębe - Zbigniew Frąckowiak, Szymon Ratajczak, Bartłomiej Turek

- 3 m. Lubasz - Olaf Sikora, P. Kumoch, Marcin Wiza

Wielobój rekreacyjny:

- 1 m. Anna i Adam Szmyt ze Stajkowa

- 2 m. Sonia Oborska i Łukasz Stefański ze Sławna

- 3 m. Dorota Gościniak i Tomasz Piechowiak z Krucza

 

Wielobój Rodzinny:

- 1 m. Sylwia, Mirosław Michał Budajowie z Lubasza

- 2m. Małgorzata, Zbigniew i Eryk Kaźmierczak ze Stajkowa

- 3 m. Renata, Katarzyna i Dariusz Wiśniewscy z Kruteczka

Ścianka wspinaczkowa:

- 1 m. Monika Geremek i Krzysztof Helwich z Lubasza

- 2 m. Martyna Kępa i Szymon Ratajczak z Dębego

- 3 m. Milena Dykow i Bartek Karzkowiak ze Sławna

Szachy mężczyzn:

- 1 m. Sławomir Soloch z Miłkowa

- 2 m. Marcin Kita z Dębego

- 3 m. Marian Turek z Dębego i Jarosław Wicher ze Stajkowa

Szachy kobiet:

- 1 m. Anna Szmyt ze Stajkowa

- 2 m. Kinga Wleklak ze Stajkowa

- 3 m. Ola Wleklak ze Stajkowa

Warcaby mężczyzn:

- 1 m. Bronisław Graj z Krucza

- 2 m. Dariusz Mula z Lubasza

- 3 m. Zbigniew Graj z Krucza

Warcaby kobiet:

- 1 m. Iga Ratajczak – Dębe

- 2 m. Katarzyna Graj – Krucz

- 3 m. Katarzyna Niezborała – Sokołowo

Tenis stołowy:

Kategoria dziewcząt do 18 lat:

- 1 m. Aleksandra Pertek - Dębe

- 2 m. Barbara Wiśniewska – Kruteczek

- 3 m. Edyta Kaźmierczak – Stajkowo

Kategoria kobiet powyżej 18 lat:

- 1 m. Katarzyna Andrzejak – Stajkowo

- 2 m. Aleksandra Niewald – Sokołowo

- 3 m. Iga Ratajczak – Dębe

Kategoria kobiet powyżej 45 lat”

- 1 m. Małgorzata Kaźmierczak – Stajkowo

- 2 m. Iwona Wleklak – Stajkowo

- 3 m. Krystyna Hudak – Stajkowo

Kategoria chłopców do 18 lat:

- 1 m. Krzysztof Stasiak – Dębe

- 2 m. Bartek Stasiak – Dębe

- 3 m. Krystian Jarosz – Lubasz

Kategoria mężczyzn powyżej 18 lat:

- 1 m. Hubert Turek – Dębe

- 2 m. Bartłomiej Turek – Dębe

- 3 m. Maciej Stachowiak – Lubasz

Kategoria mężczyzn powyżej 45 lat:

- 1 m. Sławomir Krueger – Dębe

- 2 m. Jacek Brzechwa – Lubasz

- 3 m. Jacek Sokołowski - Lubasz

 

 



 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.