Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Spotkanie Poetów

Spotkanie poetów.

Z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu w „Zakątku” przy kominku spotkały się osoby, które nie tylko samym chlebem żyją…

Poezja jest dla nich sposobem wyrażania swoich myśli, a także środkiem opisu swojego otoczenia.

     W sympatycznym spotkaniu przy kawie uczestniczyli miedzy innymi Pani Halina Węgierek z Krucza, Pan Stanisław Neumert z Gulcza, Pani Stefania Neldner z Huty, Pan Alfred Magdziarz z Lubasza, którzy przedstawili zebranym gościom (i sobie na wzajem) fragmenty swojej twórczości. Wytworzył się niepowtarzalny klimat, nastrój zadumy i skupienia, teksty poetyckie przeplatały się z poezją śpiewaną przy akompaniamencie gitary Pana Alfreda. Spotkanie dokumentował artysta fotografik Jacek Sokołowski. Wspólne spotkanie integracyjne artystów zamieszkujących nasz region było głównym zamysłem organizatorów, bo nie często mogą się oni spotkać, aby wymienić myśli i poglądy, czy też po prostu, aby wypić wspólnie kawę.

     Kolejne poetyckie spotkanie w gościnnym „Zakątku”, gdzie warunki ku temu są idealne, odbędzie się już w marcu. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników poezji, termin spotkania zostanie podany w internecie i na plakatach.

S. Magdziarz


Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.