II Gminny Konwent Przedsiębiorczości w Lubaszu

Już po raz drugi z inicjatywy Wójta Gminy Lubasz Zbigniewa Jahnsa doszło do spotkania przedsiębiorców. Nie zabrakło wyróżnień i prezentacji efektów współpracy samorządu z firmami z terenu gminy. Pomimo trudnych dla gospodarki czasów, zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, iż konwent to idealne miejsce na wymianę doświadczeń i poglądów oraz wspólne kreowanie przyszłości.

Przemieszczając się po terenie gminy Lubasz nie trudno jest wskazać miejsca, gdzie uwidaczniają się przemiany związane z inwestycjami, funkcjonowaniem firm i przedsiębiorstw. W chwili obecnej działalność prowadzi 346 firm. Właśnie z myślą o przedsiębiorcach, którzy mają bezpośrednie przełożenie na egzystencje wielu mieszkańców Gminy Lubasz, wyrażając uznanie i chcąc podziękować za kreatywność i wspieranie inicjatyw społecznych, pojawiła się potrzeba wyznaczenia miejsca i czasu na wspólną refleksję. Kilka firm i przedsiębiorstw z terenu gminy, coraz bardziej umacnia się na rynku nie tylko w kraju ale i zagranicą. Najwyższe Odznaczenia Wójta Gminy Lubasz w uznaniu za zasługi dla rozwoju i promocji gminy, powędrowały na ręce prezesów firmy „Plastmet” pana Edmunda Pilawskiego i pana Tomasza Sikorę oraz właściciela Zakładu Piekarniczo – Cukierniczego Magdalena Sendal pana Romana Sendala. Wśród wyróżnionych znalazł się również kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Czarnkowie pan Ryszard Jagła. Z pewnością bez jego zaangażowania podróż na odcinku drogi numer 182 z Dębego do Czarnkowa byłaby nadal mało atrakcyjna. W trakcie spotkania uczestnikom przybliżono również bardzo ciekawie rozwijające się w ostatnim czasie firmy „MercBed” pana Przemysława Bednarka oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „Gacówka” w Nowinie pana Marka Gacka. Dopełnienie piątkowego wieczoru stanowiła prezentacja muzycznego projektu „Synteza Lubasz”, przeplatanego występami zespołu „Chilli”, wystawą fotografii - portretów „Mieszkańcy Stajkowa” autorstwa Jacka Sokołowskiego oraz projekcją oficjalnego filmu Lubasz Freestyle Night 2013. Dość napięty, aczkolwiek niekonwencjonalny harmonogram spotkał się z ciepłym przyjęciem przez uczestników spotkania. W końcu wszystkie prezentowane projekty były w dużej mierze efektem współpracy przedsiębiorców z samorządem, placówkami kulturalnymi i inicjatywami społecznymi.

Konwent 1

konwent 2