Służby Mundurowe w lubaskiej hali

Blisko 80 zawodników rywalizowało w sobotę w halowym turnieju piłki nożnej w Lubaszu. Mianownikiem wspólnym dla   uczestników był mundur, bo na parkiecie pojawili się policjanci, strażacy, służby więzienne, pracownicy Izby Celnej, studenci leśnictwa i uczniowie Edukacji Lubasz. Zwyciężył Zakład Karny z Wronek, chociaż wynik był sprawą drugorzędną, liczyła się kapitalna atmosfera, o którą zadbali organizatorzy i uczestnicy.

Inicjatorem I Halowego Turnieju Piłki Nożnej Służb Mundurowych był lubaski Dzielnicowy Paweł Dobosz. Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie Robert Kotwica oraz Zastępca Piotr Ryżek w pełni poparli taką formę rekreacji. Szybko w sukurs pomysłodawcy przywędrowali również: Starosta Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego Wiesław Maszewski – fundator okazałych pucharów, Wójt Gminy Lubasz Zbigniew Jahns – udostępnienie hali, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Andrzej Kopaczewski – dobór formuły sportowej, przeprowadzenie turnieju, sfinansowanie ciepłego posiłku. Do grona przyjaciół dołączyli również Piekarnia Sendal z Lubasza, firma VOX, Edukacja Lubasz, Nadleśnictwa Krucz, Sarbia, Podanin, Zespół Szkół Leśnych Goraj, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat, Sklep Państwa Kluse z Lubasza. Tak liczne grono zwolenników organizacji turnieju spowodowało, iż każdy z uczestników otrzymał atrakcyjne upominki, a dodatkowo jeszcze torby pełne prezentów powędrowały na ręce: Wojciecha Kałużyńskiego – najlepszy zawodnik, Huberta Szramy – najlepszy bramkarz, Łukasza Sikory - najlepszy strzelec, Sebastiana Orłowskiego – najmłodszy oraz Wojciecha Dudzińskiego – najstarszy zawodnik. Sportowo najlepiej zaprezentowały się zespoły, które spotkały się w finale Zakład Karny Wronki oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Lepsi o jedną bramkę okazali się pracownicy służby więziennej, a dla przyszłych leśników porażka w finale była jedyna w turnieju. Mały finał na swoją korzyść rozstrzygnęli strażacy z PSP Czarnków, kosztem rewelacji rozgrywek młodego zespołu uczniów Edukacji Lubasz. Chłopcy potwierdzili, iż profil piłkarski utworzony z początkiem bieżącego roku szkolnego w lubaskiej placówce powoli zaczyna przynosić efekty. Piąta lokata przypadła w udziale drużynie Aresztu Śledczego z Szamotuł, na szóstym miejscu rywalizację zakończyli strażacy z OSP Lubasz. Miejsce siódme wywalczyła Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie zwyciężając w rzutach karnych zespół Izby Celnej z Poznania. Słowa uznania należą się również sędziemu głównemu zawodów Tomaszowi Błażyńskiemu, który bardzo trafnie oceniał boiskowe wydarzenia. Kolejna edycja Halowego Turnieju za rok.

GOK Lubasz

Uczestnicy Turnieju
fragment gry
Odprawa kapitanĂlĂlw