Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Wielkie sprzątanie jeziora w Lubaszu.

     Dni Czystości Wód odbywają się co roku na początku kwietnia. Organizowana w tym roku w ramach Dni akcja sprzątania wokół jeziora w Lubaszu odbyła się w ostatnią niedzielę 21 kwietnia, bo jak wiemy, w pierwszych dniach kwietnia zima jeszcze miała się dobrze…

 

     Tym razem słoneczny dzień sprzyjał uczestnikom akcji, śmieci łatwo było wypatrzyć, a efektem dwugodzinnego marszu wokół jeziora była prawie pełna przyczepa (ponad 600 kg) zebranych śmieci, głównie opakowań szklanych i plastikowych. Pozostawili je na skraju jeziora spacerowicze, wędkarze i turyści korzystający z dobrodziejstw jeziora i okalającego je lasu. Starania o ład i porządek podejmowane od kilku lat przez działaczy Koła PZW w Lubaszu i Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu przynoszą już pierwsze efekty. Śmieci w tym roku było mniej, a przy stanowiskach wędkarskich pojawiły się pierwsze woreczki na śmieci odpowiednio zabezpieczone.

     Czyste otoczenie jeziora, a przede wszystkim czysta woda w jeziorze, to jeden z ważnych celów działania władz samorządowych w Lubaszu, którego realizacja przyniesie wymierne korzyści, w postaci bogactwa ryb, czystej plaży, a w efekcie – wielu wędkarzy, turystów i spacerowiczów.

     W akcji sprzątania wzięło udział ponad 80 osób, przyszły reprezentacje wędkarzy zrzeszonych w PZW ze strefy czarnkowskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubaszu, Gimnazjum w Lubaszu, „Edukacji” Lubasz oraz Technikum Leśnego w Goraju. Przyszła także Pani Komendant Straży Gminnej w Lubaszu wraz z rodziną.

     Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubaszu użyczył transportu w celu wywiezienia na śmietnisko zebranej przez uczestników „góry” śmieci.

     Organizatorzy, czyli Koło PZW w Lubaszu oraz GOK w Lubaszu, zadbali o oprawę w postaci ogniska oraz smacznej grochówki.

     W udzielanych wywiadach dla lokalnej telewizji uczestnicy mówili, że na pewno wezmą udział w przyszłorocznej akcji sprzątania, co oznacza, że zależy im na czystym otoczeniu jeziora.

     Z pewnością za rok znów wszyscy spotkają się na akcji sprzątania, może jednak nie będą mieli co zbierać...? Chyba jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe.

 


 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.