Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Brań coraz więcej.

     Tym razem zawody wędkarskie na jeziorze w Lubaszu obfitowały w rybę, złowiono prawie 15 kilogramów różnych gatunków ryb, przeważały płotki, ale trafiły się też liny i karasie. W porównaniu do poprzednich zawodów na inaugurację sezonu wędkarskiego na początku maja jest to olbrzymia zmiana na lepsze. Jest to z pewnością wynik wielu zarybień wykonanych na przestrzeni minionego roku.

 

 

      Zawody zorganizowane w ostatnią niedzielę przez Koło PZW w Lubaszu o Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w  Lubaszu zgromadziły 21 zawodników, w tym pięciu młodzików oraz jedną kobietę.

     Najwięcej ryb złowił Krzysztof Urbański, który zdobył tym samym najwyższe trofeum – okazały Puchar Dyrektora GOK, a jego wynik, to 1720 punktów. Drugie miejsce zdobył Marek Walkowiak, wynikiem 1670 punktów, a trzecie wywalczył Roman Dziedzic (1515 punktów). Wszyscy otrzymali Puchary oraz nagrody finansowe. Najmłodszym wędkarzem uczestniczącym w zawodach był Adrian Ciesiółka, który złowił aż 9 ryb. Za udział otrzymał on pamiątkową statuetkę ufundowana przez Dyrektora GOK. Także jedyna kobieta uczestnicząca w rywalizacji (uchodzącej raczej za męską) otrzymała podobną pamiątkową statuetkę.

     Puchary i nagrody wręczali Wójt Gminy Lubasz Zbigniew Jahns, Dyrektor GOK w Lubaszu Andrzej Kopaczewski oraz Prezes Koła PZW w Lubaszu Andrzej Nowak.

Nad całością panował sędzia główny Leon Namerła.

     Należy podkreślić, że wszystkie wyłowione przez zawodników ryby, po zważeniu na poszczególnych stanowiskach, trafiły z powrotem do jeziora.

     Na zakończenie Dyrektor GOK podziękował wszystkim za wędkarską rywalizację w zawodach, natomiast Wójt – główny orędownik czystej i bogatej w rybę wody w lubaskim jeziorze zaznaczył, że wspólne działania Urzędu Gminy w Lubaszu, GOK oraz członków Koła PZW przynoszą efekty wyraźnie już widoczne, które świadczą o tym, że jezioro jest w dobrych rękach. Wyraził on nadzieję, że ta wspólna dbałość o jezioro będzie dalej się rozwijała.

 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.