Spartakiada Zimowa 2017 - wyniki

Zimowa Spartakiada w Lubaszu.

W lubaskiej hali sportowej odbyły się w niedzielę kolejne zawody sportowe w ramach współzawodnictwa LZS. Reprezentacje wielu wsi sołeckich z terenu Gminy Lubasz walczyły o główne trofeum spartakiady – Puchar Wójta Gminy Marcina Filody. Choć w porównaniu do lat ubiegłych,  w zawodach uczestniczyło mniej drużyn (niestety), to zacięta walka  o zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach dostarczyła wielu emocji samym zawodnikom, ale także kibicom.

spartakiada zimowa

Oto wyniki poszczególnych konkurencji:

TENIS STOŁOWY /sędzia Jacek Michalak/, w którym każda wioska wystawić mogła maksymalnie 3 zawodników i 3 zawodniczki.

I miejsce: B. Turek – Dębe,  II miejsce: Maciej Buśko – Lubasz,  III miejsce: Krzysztof Stasiak – Dębe, kobiety: I miejsce: Zofia Sotek – Lubasz, II miejsce: Barbara Wiśniewska – Kruteczek, III miejsce: Aleksandra Pertek – Dębe.

SZACHY  / sędzia: Bohdan Wicher,/ Maksymalnie 3 zawodniczki  i 3 zawodników z danej wioski.

I m.: Bartosz Grott – Antoniewo, II m.: Marcin Kita – Dębe, III m.: ex aequo Wiesław Spychała – Kruteczek, Dariusz Wiśniewski – Kruteczek, Kazimierz Mleczko – Lubasz.

Kobiety: I m.: Małgorzata Kaźmierczak – Stajkowo, II m.: ex aequo Natalia Kosicka – Dębe, Joanna Dziabas – Krucz, Joanna Maciejewska – Dębe.

WARCABY /sędzia: Jan Torzyński/

I m.: Adam Majewski – Lubasz, II m.: Adam Tromski – Stajkowo, III m.: Andrzej Wójtowicz – Kruteczek.  Kobiety: I m.: Katarzyna Graj – Krucz, II m.: Katarzyna Fiałkowska – Stajkowo, III m.: Iga Ratajczak-Spicker – Dębe.

WIELOBÓJ REKREACYJNY /sędziowie: Roman Nowacki, Marian Mirek/. Konkurencje: Strzelanie z wiatrówki, rzut lotką, rzuty do kosza.

I m.: Dębe (Iga Ratajczak-Spicker, Tadeusz Pertek),  II m.: Stajkowo ( Katarzyna Fałkowska, Wiesław Fiałkowski), III m.: Krucz (Dorota Gościniak, Marcin Fręśko).

WIELOBÓJ RODZINNY /sędzia: Szymon Szwed/

Startowali rodzice oraz dzieci rocznik 2004 lub młodsze. Konkurencje: slalom piłkarski, wyskok dosiężny, strzały na bramkę do unihokeja.

I m.: Lubasz (Sylwia i Mirosław Budajowie, Stanisław Słodowy), II m.: Dębe (Adam Wernicki, Iga Ratajczak-Spicker, Janusz Spicker), III m.: ex aequo Krucz ( Justyna, Rafał i Mikołaj Mądrawscy), Antoniewo (Alicja, Mikołaj i Jakub Sowińscy), Kruteczek (Magdalena, Łukasz i Albert Węglewscy).

PRZECIĄGANIE LINY /sędzia: Szymon Szwed/

Walczyła jedna drużyna z wioski, która składała się z trzech zawodników oraz jednego  rezerwowego.

I m.: Dębe ( Bartłomiej Turek, Marcin Kosicki, Szymon Ratajczak), II m.: Stajkowo (Adam, Paweł i Rafał Tromscy), III m.: Antoniewo (Krzysztof Grześ, Mikołaj Sowiński, Bartłomiej Grot).

STRZAŁY DO BRAMKI /sędzia: Szymon Szwed/

Jeden zawodnik i jedna zawodniczka wykonywali 5 strzałów do bramki (od piłki ręcznej), z odległości 7 metrów.

I m.: ex aequo Lubasz (Adrianna Stróżyńska, Michał Budaj) oraz Antoniewo (Alicja Sowińska, Marek Kaziński), III m.: Kruteczek (Brygida i Robert Wójtowicz).

PODNOSZENIE CIEŻARKA 17,5KG /sędzia: Marcin Dudziak/

W konkurencji obowiązywały dwie kategorie wagowe do 80kg i powyżej 80kg masy ciała zawodnika. W kategorii do 80 kg: I m.: Michał Rybarczyk – Dębe, II m.: Rafał Mądrawski – Krucz, III m.: Krzysztof Grześ – Antoniewo. W kategorii powyżej 80kg: I m.: jak dotąd bezkonkurencyjny od wielu lat Andrzej Macyszyn – Sokołowo,  II m.: Adam Tromski _ Stajkowo, III m.: Szymon Ratajczak – Dębe.

RZUT LOTKĄ /sędzia: Marian Mirek/ Drużyna składała się z jednej kobiety i jednego mężczyzny.  I m.: Katarzyna i Wiesław Fiałkowscy – Stajkowo,  II m.: Martyna Magdziarz i Paweł Borowiak – Antoniewo, III m.: Adrianna Stróżyńska i Maciej Budaj – Lubasz.

Wszyscy nagrodzeni zawodnicy otrzymali nagrody w postaci bonów konsumpcyjnych ufundowane przez Gminę Lubasz oraz dyplomy.

Drużynowe zwycięstwo bezapelacyjnie (od kilku lat) wywalczyło Dębe. Brawo!  Puchar z rąk fundatora - Wójta Marcina Filody odebrała cała drużyna. Drugie miejsce zdobył Krucz, który do pewnego momentu spartakiady konsekwentnie, dzięki działaniom Sołtysa Bronisława Tonaka, „deptał po piętach” Dębianom,  trzecie miejsce przypadło wsi Antoniewo, co biorąc pod uwagę liczebność mieszkańców wsi, jest sporym sukcesem, Sołtys Paweł Borowiak dokonał niemożliwego, a kolejne miejsca zdobyły wsie: czwarte miejsce – Stajkowo, piąte – Lubasz, szóste – Kruteczek, siódme – Sokołowo, ósme – Goraj.

Puchary Wójt wręczył także najmłodszemu zawodnikowi – Kubie Sowińskiemu oraz najstarszemu zawodnikowi – Tadeuszowi Mądrawskiemu.

Organizator – Gminny Ośrodek Kultury, ufundował wszystkim kiełbaskę oraz kawę.

W krótkim podsumowaniu Wójt pogratulował zwycięstwa najlepszym, życząc pozostałym uczestnikom lepszych wyników w następnych zawodach, podziękował organizatorom za przygotowanie imprezy, podziękował zawodnikom za udział w spartakiadzie, która jest cenną inicjatywą mającą na celu kultywowanie sportowej rywalizacji, bez której wiele dyscyplin może zaniknąć. Oby do tego nie doszło…

S. Magdziarz/GOK