Dni Lubasza 2017 - podsumowanie

Trzydniowe obchody Dni Lubasza  stały się faktem. Przez kilka ostatnich lat w Lubaszu świętowano dwa dni, jednak w tym roku udało się wygospodarować środki na to, aby Dni Lubasza trwały od piątku do niedzieli.

Foto strona

Piątek był bardzo nietypowym dniem inaugurującym Dni Lubasza. Najpierw były słowa oficjalnego otwarcia trzydniowych obchodów wypowiedziane przez Wójta Gminy Lubasz Marcina Filodę oraz Starostę Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Tadeusza Teterusa, a także Dyrektora GOK w Lubaszu Szymona Szweda, po czym na scenie amfiteatru pojawili się aktorzy teatru Terminus A Quo z Nowej Soli w spektaklu pt. „Kraina Ułudy”.  W połowie spektaklu spadła olbrzymia ulewa wraz z potężną burzą i wydawałoby się, że będzie to koniec wieczoru. Aktorzy jednak się nie poddali, grając w strugach deszczu na placu przed sceną, a tylko widownia przeniosła się pod dach amfiteatru, by móc obejrzeć przedstawienie do końca. Sceneria grozy z tajemniczością udzieliły się tak widzom, jak i aktorom, którzy przyznali się po wszystkim, że jeszcze takiego występu nie mieli.

Sobotnie wydarzenie były już znacznie spokojniejsze, no i pogoda już nie sprawiła zawodu.

Na boisku „Orlika” od rana zaczęły się zmagania sportowe w ramach Turnieju Piłkarskiego „Czaruś Cup”, o którym piszemy w oddzielnym tekście.

Popołudniu plac amfiteatru opanowali siłacze, z czołowym polskim strong-manem Grzegorzem Peksą na czele, prezentując wspaniały  pokaz siły. Był to Turniej Tytanów o Puchar Wójta Gminy Lubasz.

Następną atrakcją był tradycyjny koncert galowy, który rozpoczęły rodzime zespoły: „Lake and River” z Technikum Leśnego w Goraju oraz „Póki Co” działający przy GOK w Lubaszu. Gwiazdą wieczoru były oczywiście „Strachy na Lachy”, a wypełniony widzami po brzegi amfiteatr świadczy o tym, że jego przeboje są znane i bardzo lubiane.

Po koncercie odbyła się dyskoteka, ale zanim się rozpoczęła, dwa nastrojowe utwory zaśpiewał lubaski talent Sebastian Pawlaczyk. Dyskotekę poprowadzili Dj Mrówka i Dj Rexen (oni też z Lubasza).

Niedziela była absolutnie odmiennym dniem pełnym atrakcji, od wczesnego rana wędkarze walczyli o miano najlepszego w zawodach spławikowych, a okazał się nim Marek Walkowiak.

Na „Orliku” trwała druga część rozgrywek „Czarus-Cup”, a na plaży o nagrody walczyli siatkarze plażowi w turnieju o Puchar Wójta Gminy Lubasz.  Wójt ufundował także Puchary w Zawodach Strzeleckich, które odbyły się na Strzelnicy Myśliwskiej w Stajkowie.

Rodzinne popołudnie rozpoczęło się atrakcjami dla dzieci. Spektakl Teatru Duet przedstawił swój spektakl, po czym do zabawy i tańca zaprosiła dzieci animatorka.

Potem na scenie wystąpiły utalentowane dzieci pod kierunkiem Pani Ewy Zagrodzkiej.

Szaleństwo niedzielnej nocy rozpoczął koncert znanej gwiazdy TVS ze Śląska Mariusza Kalagi, z jego wielkim przebojem zatytułowanym „Jedna z gwiazd”.

W rytmie disco-polo zaczął zespół „Bayera”, a skończył „Bobi”. W międzyczasie odbyło się losowanie Loterii Fantowej pełnej wspaniałych  fantów, której organizatorem była Pani Maria Pertek Prezes Stowarzyszenia „Serce Dziecka”. Lista licznych darczyńców opublikowana zostanie na oficjalnej stronie organizatorów.

Na zakończenie tego pełnego atrakcji dnia do tańca zagrał  zespół „Natis”.

Nie można zapomnieć o dodatkowych atrakcjach, takich jak zamki dmuchane, stoiska handlowe i reklamowe, które dodały kolorytu całej imprezie.

Trzydniowe zmagania sportowe, koncertowe i rekreacyjne „spinał” niezmordowany konferansjer Szymon Szwed - Dyrektor GOK.

Szczególne podziękowania za wsparcie Dni Lubasza organizatorzy kierują do sponsorów: STEICO Czarnków, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie, Bank Spółdzielczy w Czarnkowie, Nadleśnictwo Krucz, „Danex” z Roska, DORA-METAL Czarnków, PLASTMET Lubasz, Geting Bank Czarnków, za dekorację i kwiaty organizatorzy dziękują kwiaciarni „Euforia” oraz Centrum Ogrodniczemu  Szymon Przewdzięk.

Podziękowania należą się partnerom organizacyjnym Dni Lubasza, w szczególności Szpitalowi Powiatowemu w Czarnkowie za bezpłatną opiekę medyczną. Podziękowania także dla służb zabezpieczających imprezę masową, czyli dla jednostek OSP Gminy Lubasz, firmy ochroniarskiej, załogi karetki pogotowia, młodzieży z Caritas.

GOK/S. Magdziarz