Kulturalnie w Prusinowie

W ramach Projektu pt. „Kulturalna Gmina Lubasz” ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszuna aktywizację wsi sołeckich gminy, w Prusinowie miały miejsce wydarzenia kulturalne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.

W ramach jednego z etapów projektu dnia 24 sierpnia 2017 roku odbyło się spotkanie  pod hasłem „Piękno naszej wsi  - wczoraj i dziś”.  Spotkaniu towarzyszyła WYSTAWA FOTOGRAFII  zatytułowana „Śladami naszych przodków”. Wieś w czarno-białej fotografii, to wystawa śladami kultury wsi polskiej, budowanej w pocie czoła przez jej mieszkańców. Wystawa obrazowała żywot społeczności wiejskiej na tle przyrody w łączności z pracą. Pokazywała ulotność przeszłości, która nieuchronnie uchodzi w niepamięć, nawiązywała do wspomnień i nostalgii po dawnych latach. Następnie mieszkańcy mogli obejrzeć prezentację multimedialną oraz krótki filmik o swojej wsi. Na wystawie przedstawione zostały także prace uczestników warsztatów plastycznych przedstawiające wieś Prusinowo naszych czasów. Wydarzenie to przebiegało w atmosferze wspomnień, przy pachnącej kawie i słodkim poczęstunku.

Na zakończenie projektu 26 sierpnia 2017 odbyła się BIESIADA PRZY OGNISKU.Stworzyła ona możliwość podsumowania naszych dotychczasowych działań. W biesiadzie brało udział około 60 uczestników. Mimo tysiąca komarów, mieszkańcy bawili się wspaniale, śpiewając znane szlagiery biesiadne i częstując się pieczoną na ognisku kiełbaską.

Lucyna Urbaniak-Pielka

DSC02715-Resizer-700SR