Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Piniokio Brothers

Pinokio Brothers zapraszają na koncert, który odbędzie się na Placu Koronacyjnym, 7 września 2017 roku, o godzinie 20:30.

Kilka słów o Piniokio Brothers

Początki zespołu sięgają końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to w Poznańskim Seminarium Duchownym kilka osób zbliżyła muzyczna pasja, realizowana już wcześniej w różnych stylistycznie, choć głównie rockowych, zespołach. Tak powstał zespół, który animował muzycznie seminaryjne nabożeństwa, uroczystości, a także zaczął wyjeżdżać na spotkania powołaniowe, modlitewne i ewangelizacyjne. Po roku do zespołu dołączyli klerycy z seminarium kaliskiego. W lipcu 1998 r. poznański i kaliski zespół seminaryjny spotkał się na trwających półtora tygodnia próbach w leśniczówce „Bocian” pod Wieruszowem i ten moment uważa się za oficjalny początek Pinokio Brothers.

W kolejnych latach zespół przechodził nie tylko zmiany personalne, ale także znaczące zmiany stylistyczne. Na początku Pinokio Brothers grał znane z kościołów, pielgrzymek czy rekolekcji „piosenki religijne” nadając tym utworom najbardziej im bliską czyli rock’ową stylizację i aranżację. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship.

W nazwie zespołu niektórzy doszukują się ironii czy żartu, inni głębokiego znaczenia symbolicznego a nawet duchowego, jeszcze inni przypadkowości i jak zapewniają członkowie Pinokio Brtohers, wszyscy w pewnym sensie mają rację.

W roku 2013 zespół wydal debiutancki album „Każdy z innej Parafii”, którego całkowicie zamierzona różnorodność stylistyczna odzwierciedla metamorfozy jakie przechodził Pinokio Brothers przez kilkanaście lat swojej działalności.

Obecny skład zespołu:

Julia Stolpe – wokal
Ks. Andrzej Kmieciak – instrumenty klawiszowe
Ks. Konrad Rapior – gitary
Ks. Jacek Zjawin – gitary
Bartłomiej Gumny – bas
Sławomir Tokłowicz - perkusja

 

21273411 1657627990934548 8218450096816852990 o

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.