Sekcja Lubasz podsumowała sezon

Dobry lot w Lubaszu!

Hodowcy gołębi pocztowych z lubaskiej Sekcji podsumowali sezon. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, przy udziale zaproszonych gości, członków, przyjaciół i sponsorów, dzięki którym udało się nagrodzić hodowców w wielu kategoriach. Sezon nie był łatwy ale pasjonaci gołębi pocztowych z optymizmem patrzą w przyszłość.

DSC 0373

Już od kilku lat, miejscem spotkania podsumowującego sportową rywalizację jest Pracownia „Sztuka z Natury” w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaszu. Wśród obecnych pojawili się Zarząd i członkowie Sekcji PZHGP Lubasz, Wójt Gminy Marcin Filoda, Prezes Oddziału Czarnkowsko – Wieleńskiego PZHGP Roman Krych, sołtys Lubasza Bogdan Han, Przewodniczący Rady Sołeckiej Zygfryd Kozera, pracownicy i dyrekcja GOK Lubasz. Podczas otwarcia, zaproszeni goście nie ukrywali ogromnego uznania i podziwu dla pasjonatów hodowli gołębi pocztowych, a prezes Jerzy Piechota bardzo rzeczowo podsumował miniony rok. Kolejnym akcentem spotkania było przekazanie w ręce najlepszych hodowców okazałych pucharów. Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować licznemu gronu przyjaciół, fundatorów nagród, Radzie Sołeckiej Wsi Lubasz, Samorządowi Gminy Lubasz, firmie Rolpol, Centrum Ogrodniczemu w Goraju i innym. Nagrodzono kilkunastu hodowców, a w najbardziej prestiżowej klasyfikacji „Gołębie Dorosłe” zwyciężył Paweł Pertek przed Rafałem i Tadeuszem Jastrzębskimi oraz Dawidem Niżyńskim. „Gołębie Młode” jako równie istotne zestawienie, okazało się szczęśliwe dla tryumfatora Grzegorza Graja, który wyprzedził Sebastiana Wardęgę i Jacka Mądrawskiego. Wręczono również puchary dla najlepszych lotniczek, lotników oraz w poszczególnych kategoriach, a najwięcej emocji wzbudziło najbardziej okazałe trofeum, które jako nagroda przechodnia powędrowała w ręce Tadeusza i Rafała Jastrzębskich. Spotkanie zakończyło się tradycyjną biesiadą i wspólnym planowanie kolejnego sezonu startowego.

Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu