Odessa

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

Woytek Mrozek Production

Mają zaszczyt zaprosić Państwa na Wyjątkowe Wydarzenie Muzyczne.

Podczas tourne po Polsce w Lubaszu wystąpi:

Królewska Orkiestra z Odessy

( OPERA, OPERETKA, MUSICAL )

Wiedeńska Gala Noworoczna

Soliści Narodowej Operetki w Kijowie oraz Sceny Lwowskiej

Tancerze Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie

Zapraszamy Państwa w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach. Znamienite kompozycje w wykonaniu Królewskiej Orkiestry z Odessy oraz solistów odesskiej i kijowskiej sceny, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki prezentując niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze duety miłosne. Ta niezwykła gala wzbogacona będzie wirtuozerskim tańcem par tanecznych, barwnymi kreacjami i bogatą choreografią, co pozwoli na doświadczanie wielu doznań artystycznych w iście książęcym stylu.

Narodowy Teatr Opery i Baletu to obecnie najstarszy teatr obwodu odeskiego Ukrainy. Jego siedzibą jest najbardziej rozpoznawalny budynek Odessy pochodzący z 1887 roku, zaliczany do najpiękniejszych i najlepszych teatrów operowych w Europie. Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. Zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „ Zemsta Nietoperza”, „ Księżniczka Czardasza”, „ Baron Cygański”, „ Wesoła Wdówka”, „ Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy między innymi walc „ Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaja „ Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „ Usta milczą dusza śpiewa”, polkę Trisch Trasch jak i marsza Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu, na które Państwa serdecznie zapraszamy. Koncert z Wiednia w Lubaszu !

Data 13.01.2018, godzina 17:00
Bilety do nabycia w Bibliotece Publicznej w Lubaszu, tel. 67 255 64 79