Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Wiedeńskie klimaty w Lubaszu.

W minioną sobotę lubaska hala widowiskowo-sportowa zamieniła się w operetkę. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Wiedeńską Galę Noworoczną w wykonaniu Królewskiej Orkiestry z Odessy z udziałem mistrzowskich głosów,jakie prezentowali soliści Narodowej Operetki w Kijowie oraz Sceny Lwowskiej,a także Tancerze Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie.

Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone pięknym tańcem par baletowych sprawiły, że dla widzów była to prawdziwa uczta muzyczna, a bisom nie było końca.Na scenie zabrzmiały między innymi największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabrakło także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”,

„Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszała między innymi walca „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaja „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę Trisch Trasch, jak i „O sole mio” oraz marsza Radeckiego. Blisko dwugodzinny koncert zakończył się owacją na stojąco. Chciałoby się powiedzieć, takich koncertów więcej… i proszę bardzo ! Już 11 marca br. odbędzie się w Lubaszu kolejne operetkowe show pt. „Od czardasza do kankana” w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA , na który GOK w Lubaszu już teraz wszystkich miłośników klasyki zaprasza.

 

S. Magdziarz

strona-Resizer-700SR
strona1-Resizer-700SR
strona2-Resizer-700SR
strona3-Resizer-700SR
strona4-Resizer-700SR


Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.