„Od Czardasza do Kankana” w Lubaszu

Tradycyjnie już w okolicach kalendarzowego Dnia Kobiet, Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu zaproponował mieszkańcom gminy oraz powiatu udział w widowiskowym przedsięwzięciu. Dzięki aktorom Teatru „Iwia” z Gliwic ponad 400-sta osób wybrało się w podróż „Od Czardasza do Kankana”. Operetkę poprzedziły życzenia od Wójta gminy Lubasz, który w asyście grupy gentelmanów wręczył wszystkim paniom tulipany.

Hala widowiskowo – sportowa w Lubaszu dzięki swojej wszechstronności, pozwala realizować wydarzenia o charakterze sportowym, rekreacyjnym i co raz częściej w ciągu roku kulturalnym. Zapełniona po brzegi widownia, duże zainteresowanie imprezami i aktywny udział mieszkańców, potwierdzają, że istnieje wielkie zapotrzebowanie na kulturę przez duże K. Oczywiście przygotowanie obiektu, zbudowanie sceny, zaplecza, oprawy audiowizualnej wymaga ogromu pracy. Na szczęście pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu od zawsze mogą liczyć na wsparcie Samorządu Gminy Lubasz oraz administratora obiektu Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubaszu. Operetka Teatru „Iwia”, w wykonaniu znanych aktorów i konwencji, bo goście z Gliwic występowali już wcześniej w Lubaszu, tradycyjnie pozwoliła widzom zaczerpnąć czegoś wyjątkowego. Spełniła również plany organizatorów, którzy w ciągu roku starają się budować ofertę wydarzeń w formie odpłatnej, w sposób urozmaicony. Bywały przecież w Lubaszu kabarety, spektakle, koncerty które zawsze spotykały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu we współpracy z Samorządem Gminy Lubasz prócz organizowanych na miejscu imprez, w najbliższej przyszłości wyjdzie z propozycją wyjazdu na duże wydarzenie kulturalne w poznańskiej Arenie, szczegóły wkrótce.

Szymon Szwed/Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

IMG 2615-Resizer-700SR