Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Wielkie Sprzątanie w Lubaszu

W tym roku „Tydzień czystości wód” nabrał w Lubaszu nowego wymiaru. Po raz pierwszy do akcji sprzątania terenów wokół jeziora włączyły się wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Lubasz. 
Wykorzystując szlachetny zwyczaj sprzątania, szkoły z poza Lubasza postanowiły uporządkować otoczenie swoich obiektów, w Jędrzejewie, Miłkowie i Kruczu. 
Tak więc w Lubaszu ponad 550 uczniów wraz z opiekunami wraz z 200 osobową „armią” w terenie w znaczny sposób poprawiło wizerunek gminy, usuwając olbrzymią ilość śmieci z lasu, wody, posesji, boisk, terenów spacerowych. Grupy uczniów zaopatrzone w worki na śmieci spotkać można było w każdym zakątku lasu i terenów przyległych do jeziora. 
Na zakończenie sprzątania każdy z uczestników otrzymał kiełbaskę upieczoną na grillu, a najmłodsi uczniowie z klas I-III pyszną drożdżówkę.
Akcja sprzątania podczas tygodnia czystości wód ma na celu uświadomienie wszystkim, że powinniśmy dbać o swoje środowisko, że zaśmiecanie miejsc ogólnie dostępnych jest ciągle jeszcze problemem, o czym świadczy pełna przyczepa worków ze śmieciami zebranymi podczas tegorocznej akcji.
Patronat i ciężar organizacyjny wziął na siebie Gminny Ośrodek Kultury wraz z Kołem PZW w Lubaszu, oczywiście przy dużym wsparciu Wójta Gminy Lubasz oraz Dyrektora GZOSiP. 
Wielkie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół za udział w tym przedsięwzięciu, a pracownikom GOK w szczególności, za sprawne przygotowanie akcji od strony logistycznej, bowiem nie lada wyzwaniem było przygotowanie grilla na 600 osób…
Podziękowania organizatorzy kierują także do Gminnego Zakładu Komunalnego w Lubaszu za wywiezienie zebranych śmieci.

S. Magdziarz

 

sprzatanie

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.