Szlakiem Bursztynowym III - art

Szlakiem Bursztynowym III w Lubaszu

Pod tą tajemniczą, a zarazem historyczną nazwą skrywa się impreza biegowa organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu . W niedzielę 27 maja odbyła się III edycja Lubaskiego Crossu Szlakiem Bursztynowym. Doskonałe warunki bazowe oraz malownicza i trudna trasa położona wokół Jeziora Dużego zachęcają do organizowania tego typu wydarzeń sportowych.Pracownicy lubaskiego domu kultury przygotowali tego dnia dwa dystanse o długości 5 i 10 km. Dodatkowym utrudnieniem dla biegaczy oprócz trudnych podbiegów niewątpliwie był żar lejący się z nieba. Mimo wczesnych godzin startowych: 10:00 i 11:00 zawody odbywały się w 30 stopniowym upale. Każdy, kto tego dnia ukończył bieg niezależnie od zajętego miejsca już był zwycięzcą, a w nagrodę na jego szyi zawisł piękny medal, którym w tym roku był zabytkowy wiatrak w Dębem ! Łącznie na listę startowa zapisało się 176 osób.Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: generalnej, wiekowej oraz najlepszych mieszkańców Gminy Lubasz.Dzięki bardzo bogatemu wsparciu sponsorów na najlepszych w tym dniu zawodników czekało ponad 100 pucharów, liczne nagrody rzeczowe oraz nagrody finansowe. Po biegu na zawodników czekał bogaty pakiet regeneracyjny – woda, banany, arbuzy, ciasto oraz pyszne spaghetti.

Najliczniejszą grupą biegaczy stanowili mieszkańcy Gminy Lubasz – czyli główne założenia organizatorów zostały spełnione - dotrzeć do jak największej części lokalnego społeczeństwa i zachęcić ich do aktywnego spędzania czasu. Dużą reprezentacje tego dnia miały również miejscowości z: Czarnkowa, Chodzieży, Wronek, Poznania, Obornik, Rogoźna i Piły, a także do Lubasza zawitali przedstawiciele z takich odległych miejscowości jak: Gorzów Wlkp. Wrocław, Inowrocław czy Barlinek. .

Wyniki:

Kategoria Open 5 km:

1. 1.Mateusz Kaczmarek – Rakoniewice 16:59
  2. 2.Aleksander Hoffman – Jastrowie 17:03
  3. 3.Mateusz Rodewald - Wronki 17:23
  1. 1.Katarzyna Kołaczkowska – Potasze 20:20
  2. 2.Dominika Wiedera – Ujście 20:35
  3. 3.Katarzyna Baryczkowska – Czarnków 23:33

Najlepsi Zawodnicy z Gminy Lubasz na 5 km:

1. 1.Adrian Waszak 19:33
  2. 2.Maciej Buśko 20:21
  3. 3.Łukasz Jessa 20:52