Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Gminne zawody sportowo - pożarnicze 2018

Tegoroczne zawody sportowo - pożarnicze odbyły się w Prusinowie. Jednostka OSP Prusinowo w roku bieżącym obchodziła bowiem 70 - tą rocznicę powstania. Zawody rozpoczęto o godzinie 14:00. Komendant Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Lubasz druh Jarosław Torzyński zgłosił Wójtowi Gminy Lubasz – Marcinowi Filodzie gotowość strażaków do zawodów. Prezes Zarządu Gminnego OSP – druh Stanisław Herman uroczyście powitał zebranych. Następnie Wójt –Marcin Filoda podziękował strażakom za ich ofiarną służbę. Z okazji obchodzonej rocznicy przez OSP Prusinowo uhonorował pamiątkowym dyplomem jedynego żyjącego założyciela jednostki OSP w Pusinowie – Zygmunta Kurzawskiego. Ponadto przekazał jednostce OSP Prusinowo sprzęt strażacki – węże ssawne oraz rozdzielacz kulowy. Samorząd Gminy Lubasz doceniając trud i poświecenie strażaków wyróżnił kilkudziesięciu strażaków z naszej gminy, którzy otrzymali stosowne podziękowania, wręczone przez Wójta Gminy Lubasz – Marcina Filodę i Przewodniczącą Rady Gminy Lubasz – Żanetę Andrzejewską.

Do rywalizacji w zawodach stanęły jednostki OSP z terenu naszej gminy, tj.  Lubasz, Krucz, Stajkowo, Kamionka, Jędrzejewo, Prusinowo i Sokołowo. Strażacy mogli sprawdzić swoje umiejętności w następujących kategoriach wiekowych: seniorzy, chłopcy (12-16 lat). W zawodach uczestniczyły także drużyny dziewcząt w przedziale wiekowym (12-16 lat)  oraz  drużyny żeńskie. Rywalizowano w biegu sztafetowym i ćwiczeniach bojowych. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Młynkowa. Wiele emocji towarzyszyło rywalizacji drużyn pożarniczych. Konkurencje, w których brali udział strażacy wymagały od nich nie tylko sprawności fizycznej, precyzji, ale zgrania całego zespołu. Zawody strażackie to nie tylko rywalizacja kto okaże się lepszy, stanowią one również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, które przydarzą się - oby jak najrzadziej, w czasie realnego zagrożenia życia lub mienia. Podczas tegorocznych zawodów strażacy w praktyce mogli wykorzystać posiadane umiejętności – udzielili fachowej pomocy medycznej kobiecie, która miała nagłe problemy zdrowotne. Wyrazy podziękowania i uznania za szybką i skuteczną pomoc.

Klasyfikacja po zawodach była następująca: w kategorii Seniorzy I miejsce zajęła drużyna z Lubasza, II  miejsce Prusinowo, a III – Sokołowo, w grupie Chłopcy 12 – 16 lat I miejsce wywalczyła drużyna z Prusinowo, II – Kamionka, III – Prusinowo 2, w kategorii Dziewczęta 12 – 16 lat  I miejsce  zdobyła drużyna z Lubasza, II – Jędrzejewo, III – Sokołowo, w grupie Kobiety  I miejsce zdobyło Sokołowo, II miejsce Stajkowo, III Prusinowo. Nagrody pieniężne dla zwycięskich drużyn ufundował jak co roku Samorząd Gminy Lubasz. Zostaną one przeznaczone na zakup sprzętu strażackiego w jednostkach. Pamiątkowe dyplomy dla drużyn, które uzyskały miejsca od I do III w poszczególnych kategoriach wręczyli: Wójt Gminy Lubasz – Marcin Filoda oraz Prezes Zarządu Gminnego OSP – druh Stanisław Herman.

Zawody stanowią również możliwość przyjrzenia się strażackim samochodom bojowym, w szczególności jest to gratka dla dzieci. Strażacy zaprezentowali także możliwości pompy Daihatsu będącej na wyposażeniu OSP Klimas z Krosina.

Za organizację  zawodów należą się druhom z Zarządu Gminnego OSP,  tj. Prezesowi – druhowi  Stanisławowi Hermanowi oraz Komendantowi Gminnemu OSP – druhowi Jarosławowi Torzyńskiemu, Benedyktowi Lesiewiczowi – Komendantowi OSP Prusinowo, jak również druhom z OSP Prusinowo oraz Józefowi Cichorkowi – radnemu Gminy Lubasz i sołtysowi wsi Prusinowo serdeczne podziękowania. Kolejne zawody strażackie już w przyszłym roku.

Andrzej Łusiewicz

Urząd Gminy Lubasz

 

Gminne zawody pożarnicze 2018 07
Gminne zawody pożarnicze 2018 08
Gminne zawody pożarnicze 2018 09
Gminne zawody pożarnicze 2018 01
Gminne zawody pożarnicze 2018 010
Gminne zawody pożarnicze 2018 024
Gminne zawody pożarnicze 2018 012
Gminne zawody pożarnicze 2018 023
Gminne zawody pożarnicze 2018 014
Gminne zawody pożarnicze 2018 021
Gminne zawody pożarnicze 2018 016
Gminne zawody pożarnicze 2018 025
Gminne zawody pożarnicze 2018 02
Gminne zawody pożarnicze 2018 026
Gminne zawody pożarnicze 2018 027
Gminne zawody pożarnicze 2018 028
Gminne zawody pożarnicze 2018 029
Gminne zawody pożarnicze 2018 03
Gminne zawody pożarnicze 2018 033
Gminne zawody pożarnicze 2018 030
Gminne zawody pożarnicze 2018 034
Gminne zawody pożarnicze 2018 035
Gminne zawody pożarnicze 2018 038
Gminne zawody pożarnicze 2018 041
Gminne zawody pożarnicze 2018 037
Gminne zawody pożarnicze 2018 043
Gminne zawody pożarnicze 2018 042
Gminne zawody pożarnicze 2018 044
Gminne zawody pożarnicze 2018 05

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.