Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

Gminna Lubaska Liga Tenisa Ziemnego

 

Maciej Budaj – Najlepsza Rakieta w Gminie Lubasz!

 

Od czerwca do połowy października trwały zmagania tenisistów w ramach Lubaskiej Ligi Tenisa Ziemnego 2016. Areną zmagań był oczywiście Orlik, słowa podziękowania dla animatorów za współorganizowanie już piątej edycji rozgrywek. Nagrody - w tym roku to koszulki z logo ATP Lubasz, ufundował Gminny Ośrodek Kultury. Najlepszy okazał się Maciej Budaj, przed Maciejem Buśko i debiutującym w rozgrywkach Dawidem Geremkiem. Tryumfator otrzymał również z rąk wójta Marcina Filody okazały puchar, który na stałe powędruję do tego, kto ligę wygra trzykrotnie.

DSC 0840

 

 

Lubaski obiekt w tej edycji, był areną zmagań ponad sześćdziesiąt razy. Zgodnie z tradycją spotkania, zwłaszcza uczestnikom dostarczały sporo emocji. W związku z głośnymi reakcjami graczy, o różnych porach dnia, można śmiało powiedzieć, że przebieg rozgrywek, na bieżąco śledzili również wczasowicze i osoby, które spacerowały po terenie ośrodka. Nikt jednak nie zgłaszał pretensji, a zaangażowanie tenisistów, regularne gry, także w formie kontrolnej, potwierdzają tylko, że Liga stanowi ciekawą formę rekreacji na sezon wakacyjny. Tegoroczny tryumfator Maciej Budaj, nie przegrał żadnego spotkania, tracą tylko dwa sety w jedenastu meczach. Drugie miejsce powtórzył po roku Maciej Buśko, który jeszcze lepiej radzi sobie w tenisie w wydaniu stołowym, a w związku z tym, że te dwie dyscypliny patrząc na technikę paradoksalnie się wykluczają, zmuszony będzie zrobić sobie przerwę na korcie. Na trzecim miejscu uplasował się debiutujący w Lidze Dawid Geremek, o czym zadecydowało przy tej samem liczbie punktów, zwycięstwo odniesione w bezpośrednim pojedynku ze świetnie grającym Andrzejem Kubiakiem. „Trzeciej Rakiety” zabrakło na wręczeniu nagród z powodu obowiązków służbowych. Pozostali zawodnicy przeplatali bardzo dobre mecze, nieco słabszymi i ostatecznie uplasowali się poza pierwszą czwórką. Piąta już edycja, dostarczyła sporo nowych pomysłów na kolejne rozgrywki. Szczegóły pojawią się na wiosnę przyszłego roku. Dotychczasowi tryumfatorzy zapowiadają walkę o kolejne zwycięstwo, które przybliży ich do zdobycia pucharu na stałe. Liga z roczną przerwą w sezonie letnim 2014, to efekt wdrożenia autorskiego projektu Marcina Jachimczyka, który kontynuują obecni animatorzy na lubaskim Orliku Dorian Jarosz i Tomasz Błażyński, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Samorządu Gminy Lubasz. Wszystkich chętnych, którzy rozważają udział w przyszłorocznych rozgrywkach zapraszamy do udziału w Lidze Tenisa Ziemnego 2017, początek zmagań planowany jest na połowę maja przyszłego roku.

 

Szymon Szwed/Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu 

 

 Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
mecze/punkty 3za zwycięstwo 1za porażkę/sety
1. Budaj Maciej 11 33 pkt 22:2 sety
2. Buśko Maciej 9 25 pkt 17:3 sety
3. Geremek Dawid 11 23 pkt 13:13 sety 
(bezpośredni mecz wygrany z Andrzejem Kubiakiem)
4. Kubiak Andrzej 11 23 pkt 14:12 sety
5. Szwed Szymon 8 22 pkt 14:2 sety
6. Jarosz Dorian 9 17 pkt 13:11 sety
7. Brożys Jakub 8 16 pkt 10:11 sety
8. Helak Tomasz 7 11 pkt 5:10 sety
9. Buśko Andrzej 6 10 pkt 5:8 sety
10. Michalak Wojciech 7 9pkt 3:12 sety 
11. Jankowski Roman 6 8 pkt 2:10 sety
12. Michalak Jacek 2 2 pkt 2:4 sety

 

 


 

Rakiety fruwały w Lubaszu! Liga Tenisa Ziemnego zakończona!

Po trzech miesiącach sportowych emocji poznaliśmy najlepszych w rozgrywkach prowadzonych na lubaskim Orliku. W lidze, która liczy sobie już cztery edycje, drugi raz w historii tryumfował Szymon Szwed, przed Maciejem Buśko i Maciejem Budajem. O miano "najlepszej rakiety w gminie" rywalizowało 14 zawodników, a za największy sukces należy uznać fakt, reaktywacji rozgrywek po roku przerwy.

Zmagania rozpoczęły się w pierwszym tygodniu lipca, a zawodnicy drogą losowania trafili do dwóch grup eliminacyjnych. System rozgrywek "każdy z każdym" i zacięte pojedynki spowodowały, że walka o trzy premiowane awansem do finałowej grupy miejsca była bardzo emocjonująca. Ostatecznie do finałowej szóstki trafili: Maciej Buśko, Krystian Brożys i Maciej Budaj z grupy A oraz Dawid Szczepański, Jakub Brożys i Szymon Szwed z grupy B. Na tym etapie rozgrywki zakończyli: Dorian Jarosz, Andrzej Buśko, Mateusz Wojnowiak, Fabian Kiedrowski, Bartłomiej Turek, Andrzej Kubiak, Tomasz Błażyński i Krystian Jarosz, których sklasyfikowano na miejscach 7-14. Podczas rundy eliminacyjnej rozegranych zostało ponad trzydzieści spotkań, a fakt iż wytrzymałość ogrodzenia na lubaskim Orliku często była sprawdzana przez rzucanie rakiet, tylko zwiastował wulkan emocji podczas decydujących batalii. Runda finałowa obfitowała w pojedynki trwające nawet ponad trzy godziny. Ostatecznie pierwsze miejsce pomimo jednej porażki w rundzie eliminacyjnej zajął Szymon Szwed. Drugi w zestawieniu, najmłodszy zawodnik i jednogłośnie największe odkrycie tegorocznej edycji ligi Maciej Buśko, zakończył rozgrywki również z jedną przegraną na koncie ale poniósł ją w batalii finałowej z tegorocznym tryumfatorem. Na najniższym miejscu podium zameldował się Maciej Budaj. Najlepsi otrzymali rakiety do gry, ufundowane przez współorganizatora zmagań Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu, a na ręce tryumfatora jeszcze, nie na stałe, powędrował okazały puchar. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami to trofeum przypadnie w udziale uczestnikowi, który trzykrotnie w historii okaże się najlepszy. Dotychczas zwyciężali: Tomasz Helak rok 2011, Szymon Szwed rok 2012, Maciej Marcińczak rok 2013. Przyszłoroczne rozgrywki organizator planuje rozpocząć na początku czerwca, emocji na lubaskim korcie z pewnością nie zabraknie.

 

Tenis ziemny

 

 

 

 


 

AMATORSKA LIGA TENISA ZIEMNEGO LUBASZ 2015

REGULAMIN


1.Termin: 17.07.2015 – 29.08.2015
2.Miejsce: Kompleks Boisk Wielofunkcyjnych Orlik Lubasz
3.Uczestnicy: Amatorzy, mieszkańcy Gminy Lubasz. Uwaga!!! ORGANIZATOR DYSPONUJE RAKIETAMI DO GRY – sprzęt znajduje się u animatorów Orlika.
4. System rozgrywek: Turniej zostanie podzielony na dwa etapy: rundę eliminacyjną i rundę finałową. W każdej z rund zawodnicy będą rywalizować systemem "każdy z każdym" w grupach. Awans do grupy mistrzowskiej uzyska minimum dwóch zawodników z każdej grupy eliminacyjnej.
Zakończenie ligi odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Pozostali zawodnicy będą rywalizować w grupach pocieszenia. ILOŚĆ GRUP W ZALEŻNOŚCI OD ILOŚCI ZGŁOSZEŃ
5. Organizacja spotkań ligowych:
• Mecze rozgrywane są zgodnie z przepisami gry PZT.
• Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów (w przypadku wyniku 6: 6 rozgrywany jest tie-break).
• Gospodarz * odpowiada za skontaktowanie i uzgodnienie z partnerem terminu meczu.
• Wszystkich uczestników zobowiązuje się do terminowego rozgrywania wyznaczonych spotkań.
• W przypadku problemów z uzgodnieniem spotkania o zaistniałej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić organizatora, który zastrzega sobie prawo wyznaczenia terminu danego pojedynku.
• Nie rozegranie meczu w wyznaczonym przedziale czasowym może skutkować wpisaniem walkowera.
• W przypadku stwierdzenia obustronnej winy uczestników może nastąpić przyznanie za dany mecz po zero punktów.
• Istnieje możliwość za zgodą obu zawodników rozegrania spotkania w przedterminie.
• Wyznaczone mecze w danym przedziale czasowym mogą być w wyjątkowych przypadkach przełożone tylko za zgodą przeciwnika i prowadzącego rozgrywki.
6. Punktacja:
•Zwycięstwo - 3 punkty•Przegrana - 1 punkt•Walkower - 0 punktów
7. O kolejności w grupach i ligach decyduje:• Ilość zdobytych punktów
W razie zdobycia takiej samej ilości punktów decyduje:
• Wynik bezpośredniego spotkania• Ilość zdobytych setów • Ilość zdobytych gemów
8. Uwaga! Organizator Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne obrażenia i kontuzje powstałe podczas rywalizacji sportowej. Ubezpieczenie NNW po stronie uczestników.
9. Regulamin, terminarz i aktualne wyniki będą zamieszczone na profilu facebookowym ligi.
10. Wszelkie informacje w biurze Orlika i pod nr tel. 600699604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
11. W sprawach nieujętych regulaminem i w kwestiach spornych decyduje organizator:
Potwierdzeniem uczestnictwa w Amatorskiej Lidze Tenisowej jest podpisanie oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem rozgrywek. Uczestnicy niepełnoletni wymagana pisemna zgoda rodzica/prawnego opiekuna na udział w rywalizacji.

12. NAGRODY: Dla trzech najlepszych zawodników rakiety do gry, każda o wartości około 80,00 PLN Dla wszystkich pozostałych UPOMINKI i satysfakcja!                                                                           Spotkanie organizacyjne piątek 17.07.2015 godzina 18.30 Orlik
Organizator:
Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu
telefon: 600699604 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.