Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

PZHGP Sekcja Lubasz

POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW GOŁĘBI POCZTOWYCH

images


 

 

PZHGP Oddział Czarnkowsko - Wieleński Sekcja Nr 5 Lubasz

     Sekcja NR 5 Lubasz istnieje od 18 stycznia 2004 roku. Powstała na skutek podziału dawnej sekcji nr 3 Czarnków, oddział chodzieski, na dwie sekcje: nr 1 Czarnków i nr 5 Lubasz, przy nowym oddziale czarnkowsko - wieleńskim. Prezesem został Czesław Urbański. Pierwsze kosztowania gołębi, nowo powstałej sekcji „Lubasz”, odbywały się w Ciszkowie, natomiast siedziba znajdowała się w Lubaszu. Zebrania odbywały się w Zajeździe Meteor’na sali wiejskiej w Dębę oraz na sali w Ciszkowie

     Od 2010 roku sekcja współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lubaszu, gdzie odbywają się zebrania lubaskich hodowców. Także dzięki uprzejmości firmy Rolpol, kosztowania gołębi odbywają się w pomieszczeniu gospodarczym na „starej gorzelni”.

     Sekcja Lubasz liczy obecnie 20 członków. Nasze gołębie odnoszą sukcesy na skalę oddziału, a nawet Polski. Dziękujemy naszym entuzjastom za stworzenie tych możliwości.

OBECNY ZARZĄD SEKCJI:


PREZES – Piechota Jerzy


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DSC00757


 

Dobry lot w Lubaszu! 2017

Hodowcy gołębi pocztowych z lubaskiej Sekcji podsumowali sezon. Tradycyjnie spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, przy udziale zaproszonych gości, członków, przyjaciół i sponsorów, dzięki którym udało się nagrodzić hodowców w wielu kategoriach. Sezon nie był łatwy ale pasjonaci gołębi pocztowych z optymizmem patrzą w przyszłość.

DSC 0373

Już od kilku lat, miejscem spotkania podsumowującego sportową rywalizację jest Pracownia „Sztuka z Natury” w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaszu. Wśród obecnych pojawili się Zarząd i członkowie Sekcji PZHGP Lubasz, Wójt Gminy Marcin Filoda, Prezes Oddziału Czarnkowsko – Wieleńskiego PZHGP Roman Krych, sołtys Lubasza Bogdan Han, Przewodniczący Rady Sołeckiej Zygfryd Kozera, pracownicy i dyrekcja GOK Lubasz. Podczas otwarcia, zaproszeni goście nie ukrywali ogromnego uznania i podziwu dla pasjonatów hodowli gołębi pocztowych, a prezes Jerzy Piechota bardzo rzeczowo podsumował miniony rok. Kolejnym akcentem spotkania było przekazanie w ręce najlepszych hodowców okazałych pucharów. Organizatorzy pragną bardzo serdecznie podziękować licznemu gronu przyjaciół, fundatorów nagród, Radzie Sołeckiej Wsi Lubasz, Samorządowi Gminy Lubasz, firmie Rolpol, Centrum Ogrodniczemu w Goraju i innym. Nagrodzono kilkunastu hodowców, a w najbardziej prestiżowej klasyfikacji „Gołębie Dorosłe” zwyciężył Paweł Pertek przed Rafałem i Tadeuszem Jastrzębskimi oraz Dawidem Niżyńskim. „Gołębie Młode” jako równie istotne zestawienie, okazało się szczęśliwe dla tryumfatora Grzegorza Graja, który wyprzedził Sebastiana Wardęgę i Jacka Mądrawskiego. Wręczono również puchary dla najlepszych lotniczek, lotników oraz w poszczególnych kategoriach, a najwięcej emocji wzbudziło najbardziej okazałe trofeum, które jako nagroda przechodnia powędrowała w ręce Tadeusza i Rafała Jastrzębskich. Spotkanie zakończyło się tradycyjną biesiadą i wspólnym planowanie kolejnego sezonu startowego.

Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu   

 


 

 

 

 Podsumowanie lotów gołębi pocztowych 2015 w Lubaszu

 

 

W dniu 08.11.2014 r. w Restauracji Zakątek najlepszym hodowcom gołębi pocztowych na terenie działania Polskiego Związku Gołębi Pocztowych Okręg Piła Oddział Czarnkowsko – Wieleński Sekcja Lubasz wręczono puchary. Prezes sekcji przywitał wszystkich członków i zaproszonych gości, w tym m. in. Pełniącego funkcję Wójta Gminy Lubasz Adama Górzyńskiego, Prezesa Rolpol Sp. z o.o. Zdzisława Kozerę hasłem dobry lot. Krótko podsumował miniony sezon i poprosił gości do wręczenia nagród. Po wręczeniu nagród prezes sekcji złożył na ręce Zdzisława Kozery symboliczną statuetkę i serdecznie podziękował za długoletnią współpracę w imieniu swoim i hodowców gołębi z sekcji Lubasz.

 

Poniżej podajemy wyniki.

 

Gołębie dorosłe kategoria Open:

 

Mistrz – Jacek Mądrawski

 

I Wicemistrz – Dawid Niziński

 

II Wicemistrz – Paweł Pertek

 

I Przodownik – Rafał Kubiak

 

II Przodownik – Grzegorz Graj

 

III Przodownik – Roman Krotecki

 

 

 

Wyniki gołębi młodych:

 

Mistrz – Jacek Mądrawski

 

I Wicemistrz – Rafał i Tadeusz Jastrzębski

 

II Wicemistrz – Sebastian Wardęga

 

I Przodownik – Grzegorz Graj

 

II Przodownik – Jerzy Piechota

 

III Przodownik – Janusz Waśko

 

IV Przodownik – Andrzej Tomala

 

V Przodownik – Dawid Niziński

 

 

 

Jerzy Piechota

 

Polski Związek Gołębi Pocztowych Okręg Piła Oddział Czarnkowsko – Wieleński Sekcja Lubasz

 

 

IMG 0296-3

 

 

 

 

 

Plan lotów 2014

Oddział Czarnkowsko- Wieleński (0425)

Lp.

data

miejscowość

Odległość

kategoria

1

26.04

SŁUBICE I

148

A

2

03.05

SŁUBICE II

148

A

3

10.05

LUDWIGSFELE

230

A

4

17.05

SCHONEBECK

342

AB

5

24.05

BUNDE I

538

BC

6

31.05

SCHONEBECK II

342

AB

7

07.06

BUNDE II

538

BC

8

14.06

SCHONEBECK III

342

AB

9

21.06

AMESFOORT I

754

CM

10

28.06

SCHONEBECK IV

342

AB

11

05.07

AMESFOORT II

754

CM

12

12.07

BUNDE III

538

BC

13

19.07

AMESFOORT III

754

CM

14

26.07

AMESFOORT IV

754

CM

GOŁĘBIE MŁODE

Lp.

data

miejscowość

Odległość

1

23.08

SŁUBICE I

148

2

30.08

SŁUBICE II

148

3

06.09

FRIDERSDORF

190

4

13.09

FRIDERSDORF

190

5

?

STENDAL

LOT OKRĘGOWY ? ZŁ. OD GOŁEBIA

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.