Menu główne
CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Ośrodek wypoczynkowy
Sekcje zainteresowań
Wideo
Linki
Facebook Gmina Lubasz

PZW Koło Lubasz

Polski Związek Wędkarski Koło Lubaszlogo

 


Zarybianie Jeziora - Węgorz

DSC 0247-Resizer-700SR

DSC 0248-Resizer-700SR

DSC 0251-Resizer-700SR

DSC 0259-Resizer-700SR

DSC 0274-Resizer-700SR

 

 

 

 


 

Relacja z zawodów w wędkarstwie spławikowym

 

Z okazji Dnia Dziecka

 

     Dnia 1.06.2014 na jeziorze Dużym w Lubaszu Zarząd Koła PZW Lubasz zorganizował kolejne już zawody wędkarskie dla młodych adeptów z okazji Dnia Dziecka.                                                                                                                                                                                  W szranki stanęło 15 uczestników, którzy z wielkim zapałem pod czujnym okiem opiekunów zabrali się do łowienia.  Zawody trwały dwie godziny i zaowocowały całkiem niezłym wynikiem. Po strzale kończącym zawody przystąpiono do warzenia złowionych ryb. Następnie wszyscy udali się na konsumpcję gorących kiełbasek, a komisja sędziowska podliczyła zdobyte punkty. Pierwsze miejsce zajął Bombelczyk Patryk - 1310pkt. Druga Stasiak Dominika – 1250pkt. Trzecie miejsce zajął Czarnecki Jakub 1150pkt. Kolejno za nimi: IV - Kaczmarek Tomasz. V - Pepke Kacper. VI – Stasiak Bartosz. VII – Kina Fabian. VIII – Nowicka Eliza. IX – Wieczorek Robert. X – Oborski Jan. XI – Oborski Kacper. XII – Orłowski Jakub. XIII – Czarnecka Julia. XIV – Niezborała Jakub.

 

     Wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego, z czego byli baaardzo zadowoleni. Z pewnością wielu z nich zasili w przyszłości szeregi naszego koła wędkarskiego i będą czynnie uczestniczyć w jego życiu. Impreza taka nie mogła by się odbyć gdyby nie sponsoring, który w wielkim stopniu pomógł w zakupie nagród i organizacji całego przedsięwzięcia, za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci i Koła PZW Lubasz. Na koniec lista sponsorów : Zdzisław Kozera – ROLPOL , Maciej Stachowiak – SPEC-TRUCK, Kamila Kozowska – KOMPLEX, Marek Gacek – ELMAR, Rafał Bartłomiejczyk – PH BARTŁOMIEJCZYK, Maria Jans - ZAJAZD METEOR, Artur Nowak – ARTKOM, Jarosław Nowak – MECH-PROD, Józef Nawrot - SKLEP WĘDKARSKI, Zbigniew Łukasik – FIRMA HANDLOWA, Zarząd Okręgu PZW Piła, PZW Kolo Lubasz.

 

     Za zebrane fundusze zakupiono także nagrody na drugą część imprezy wędkarskiej z okazji Dnia Dziecka, która odbyła się przy amfiteatrze pod nazwą Magnetyczna Wędka – Znajomość Ryb. Jeszcze raz dziękujemy sponsorom i liczymy na dalszą owocną współpracę.

 

                                                                                                                                      Z wędkarskim pozdrowieniem

 

                                                                                                                                                      Artur Nowak                                                                              

  


 

 

Relacja z zawodów w wędkarstwie spławikowym o tytuł

 

Mistrza Koła PZW Lubasz

 

     Dnia 1.05.2014 na jeziorze Dużym w Lubaszu rozegrane zostały tradycyjne zawody spławikowe o tytuł Mistrza Koła. Na starcie stanęło 22 zawodników, pełnych werwy do walki o ten zaszczytny tytuł. Zawody rozpoczęto o godzinie 7.00 . Pogoda tego dnia mile nas zaskoczyła tak jak i wyniki połowów. Ryby brały bardzo dobrze bo złowiono ogółem 33,991kg . W siatkach startujących były karpie, liny, leszcze, krąpie, płocie, wzdręgi oraz wszędobylskie ukleje. Z ilości złowionych ryb wnioskować można iż kondycja naszego jeziora ciągle się poprawia, z czego bardzo jesteśmy zadowoleni.                                                                                                                                  

     Zaszczytny tytuł Mistrza Koła PZW Lubasz po raz kolejny z rzędu przypadł kol. Bartłomiejczykowi Rafałowi. Pobił rywali wynikiem 4,700kg . Drugie miejsce zajął kol. Nowak Benedykt wynikiem 3,650kg. Na trzecim miejscu uplasował się kol. Bombelczyk Radosław – 3,592kg. Punktowane było 6 miejsc które w następnej kolejności zajęli: IV – Urbański Eryk – 3,450kg V – Nowak Artur – 3,250kg VI – Bielejewski Zenon – 2,800kg

 

      Po rozdaniu nagród, uczestnicy posilili się grillowanym mięsiwem. W towarzyskiej atmosferze wymieniali zdania na temat zasobności w rybostan naszego jeziora, oraz metod połowów, stosowanych zanęt i przynęt wędkarskich. Dyskutowano też nad rekultywacją jeziora, której wynik w postaci czystej i rybnej wody wszystkim wędkarzom niezmiernie się podoba . Podsumowując imprezę można uznać za bardzo udaną i oby następne nie były gorsze.

 

                                                                                                                                   Z wędkarskim pozdrowieniem

                                                                                                                                                        Artur Nowak   


Jezioro Duże w Lubaszu to raj dla wędkarzy: nowa ścieżka rowerowa, remontowane pomosty, stopniowo czyszczona i sprzątana linia brzegowa, czysta woda dzięki zabiegom rekultywacyjnym i działaniom areatora oraz dużo ryb. W 2013 roku jezioro zarybiono 200 kg Karpia, 300 kg lina, 8000 sztukami sieji, 50 kg suma, 350 kg szczupaka oraz 20 kg węgorza. W dniu dzisiejszym PZW Koło Lubasz wzbogaciło się o nową łódkę z 5 konnym, spalinowym silnikiem Hondy oraz wózkiem transportowym otrzymanym z Okręgu PZW Piła.

 

zarybianie

 

 

 


 

Terminarz Imprez Wędkarskich PZW Koła Lubasz

2013

 

  • 07.04.2013 – Tydzień Czystości Wód
  • 5.05 Mistrz Koła w Spławiku
  • 19.05 Zawody Spławikowe o Puchar Dyrektora GOK
  • 02.06 Zawody Wędkarskie dla dzieci-Dzień Dziecka – PZW, Sołectwo, GOK
  • 11.08 –Dni Lubasza – Otwarte Zawody Spławikowe
  • 15.09 Zawody Spławikowe o Puchar Wójta Gminy Lubasz
  • 22.09 Zawody Spławikowe o Puchar Prezesa
  • 6.10 Zakończenie Sezony – Zawody Spławikowe

  • 24.11 Zakończenie Sezonu – Otwarte Zawody Spinningowe

 

 

 

Copyright by gok-lubasz.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.